ייבוש קנאביס

ייבוש קנאביס

ייבוש קנאביס בחממות ובחדרי ייבוש

עם מעל 20 שנות ניסיון בתכנון, ייצור והתקנה של סביבות מבוקרות לשליטה בתנאי הסביבה בחקלאות ובתעשיות אחרות, עינב טכנולוגיות משתפת פעולה עם הלקוחות על מנת לספק פתרון טכנולוגי מלא לייצור קנביס.

אנחנו תומכים בלקוחות לכל אורך הדרך, בשלבים השונים של:

 • התכנון
 • העיצוב
 • דרישות מיוחדות לתנאי סביבה לפי סוגי הגידולים, משך הזמן בתהליך וכמות היבול
 • יכולת ממשק עם היועצים השונים והקבלן הכללי
 • שירות ותחזוקה שוטפים

הטכנולוגיה שלנו מאפשרת למגדלי הקנביס שליטה מלאה בתנאי הסביבה. שליטה זו מאפשרת להם לפתח, לדייק ולשחזר את תוצאות הגידול ואת התכונות הספציפיות בכל יבול. הציוד שלנו יוצר ומבטיח אחידות בתנאי הגידול בכל אחד מהחדרים, ובכך מיעל את תהליכי העבודה, מצמצם את כמות הפסולת ומאפשר להפיק ערך גדול יותר מכל יבול.  

תהליכי הייבוש והיישון של פרחי הקנאביס קריטיים להבטחת איכות המוצרים משלוש סיבות עיקריות:

 • מיצוי הפוטנציאל של הפרחים – תהליך ייבוש מבוקר מאפשר שמירה על ערכי THC
 • פירוק של כלורופיל וסוכרים – מאפשר לחיידקים ואנזימים בפרח לפרק את הכלורופיל והמינרלים הלא רצויים.
 • טעם וריח – שומר על טעם וריח איכותיים

אוורור גבוה, לחות נמוכה, וטמפרטורה מופחתת נדרשים כדי להפחית את תכולת המים של ניצני הקנביס, לשמר את איכותם, להסיר פיגמנטים לא רצויים וכלורופיל, ולמנוע היווצרות עובש.

זרימת האוויר בחדרי ייבוש  מאפשרת למגדלים לנהל את תהליך הייבוש על ידי מניפולציה טמפרטורה ולחות. זרימת אוויר אופקית ייחודית בשילוב יבשן מבטיחים ייבוש אחיד בכל החלל, ומאפשרים שימוש במגוון של מערכות מתלה או עגלות

שימוש בבקר מתוכנת עם שליטה מלאה על שיעורי הטמפרטורה, הלחות ואיכות האוויר, מאפשר למגדלים לתכנת את החדרים לפי משטרי הייבוש הנדרשים לכל אורך שלבי הייבוש והיישון, ולנטר כל אחד מהשלבים לאורך כל תקופת הייבוש.

 

התקנת יבשני אוויר בשילוב מערכת בוסטרים לפיזור אוויר אחיד, שליטה בתהליך הייבוש באמצעות מערכת בקרה מתוכנתת והוספת לחות במידת הצורך. התאמת סוג היבשן וגודלו מותנה בגול החלל, בכמות הקנאביס המאוחסנת ובדרישות הייבוש לשלב בתהליך. כל אלה מבטיחים שתהליכי הייבוש והיישון יישמרו מבוקרים ומדוייקים מבחינת משך תהליך הייבוש ושיעורי הייבוש הנדרשים.תהליך הייבוש המבוקר מבטיח את איכות הקנאביס ואת אורך חיי המדף של הצמחים

תהליך ייבוש פרחי קנביס

חשוב שתהליך הייבוש יהיה אחיד וארוך מספיק, על מנת להבטיח הן אידוי מים והן אידוי כלורופיל בכמות מספקת, לשמירה על איכות הקנביס וטעמו. הייבוש חייב להיעשות בחלל חשוך כדי למנוע פגיעה ב THC, ולעצור את מחזור חיי הצמח.

במהלך תהליך הייבוש יש לשמור על שיעורי לחות יחסית של RH%50 . שיעורים אלה מעודדים סילוק מים במהירות סבירה ללא ייבוש יתר. הסכנה הגדולה ביותר בלחות גבוהה מדי היא הגדלת הסיכון להתפתחות פטריות ועובש, ולכן חשוב לעקוב היטב אחר אחוזי הלחות בחלל הייבוש לכל אורך התהליך באמצעות מדי לחות מותאמים

חשוב מאוד לאוורר היטב את חלל הייבוש, וליצור סחרור של האוויר, על ידי בוסטרים של עינב טכנולוגיות, באופן שלא יפגע ישירות בקנביס. חשוב להבטיח אספקת אוויר צח בטמפרטורה ולחות מבוקרות בכמות שתמזער את הסיכוי להופעת עובש. חלל ייבוש שאינו מאוורר מספיק, מכיל תתי אקלים בעלי לחות גבוהה עקב אידוי הנוזלים של הפרחים – דבר שיכול להוביל להתפתחות עובש בפרחים או לתהליך ייבוש איטי ופחות איכותי.

ברגע שהפרחים מיובשים כראוי, מגיע הזמן לשלב היישון. שלב היישון הוא קריטי לאיכות המוצר הסופי. תהליך היישון חשוב משני טעמים. ראשית, הוא נותן לחיידקים זמן לפרק את כל הכלורופיל שנותר. כלורופיל מכיל מגנזיום, אשר יכול לגרום לטעם לא נעים. שנית, יישון העשב מעניק שליטה מוחלטת על רמת הלחות המדויקת. תהליך היישון חייב שייעשה בחלל אטום, חשוך וקריר. אולם נדרש להזרים אליו לאורך היום אוויר צח בלחות מבוקרת בכמות שתמנע היווצרות עובש מצד אחד וייבוש יתר מהצד השני.

אנו מזמינים אתכם לקבוע פגישת ייעוץ, ונלווה אתכם לכל אורך הדרך כדי להבטיח תנאי ייבוש ויישון אופטימליים

 

גידול קנאביס בחממות

תיאור הבעיה

בחממות לגידול קנביס יש לשלוט בשיעורי הלחות והטמפרטורות. טמפרטורות גבוהות מטמפרטורת האוויר המכסימלית המומלצת בחממות לגידול קנביס שהיא 27°C, ושיעורי לחות גבוהים  מהשיעורים הנדרשים לתהליך הגידול עלולים לפגוע משמעותית באיכות הגידולים. בשעות היום הטמפרטורות בחממות גבוהות יותר מטמפרטורות הסביבה החיצוניות ונדרש לקרר אותן, בשעות הלילה כשהטמפרטורות נמוכות והלחות גבוהה נדרש לייבש את החממות. 

הפתרון

בשעות היום מומלץ להתקין מערכות לפיזור אוויר שמזרימות אוויר צח לתוך החממות ויוצרות מספר רב של תחלופות אוויר. המערכות מותקנות בחלק העליון של החממות, האוויר החם עולה למעלה ומסולק מהחממות והאוויר הקר מתפזר בחממות, כך גם נמנעת פגיעה ישירה בצמחים.

בשעות הלילה מומלץ לייצר החשכה והנמכה של החממות ולהשתמש ביבשנים של עינב טכנולוגיות לייבוש שיעורי הלחות הגבוהים. 

איך אתם מרוויחים

 • שמירה על איכות הגידול
 • מיצוי פוטנציאל הגידול של תפרחת הקנביס

ייבוש קנאביס בחדרי ייבוש

תיאור הבעיה

ייבוש לא אחיד של קנאביס פוגע משמעותית באיכות התפרחת, מגדיל את כמות הפסולת ומצמצם את כמות הקנאביס המופקת מכל יבול. 

הפתרון

התקנת יבשני אוויר בשילוב מערכת בוסטרים לפיזור אוויר אחיד, שליטה בתהליך הייבוש באמצעות מערכת בקרה מתוכנתת והוספת לחות במידת הצורך. התאמת סוג היבשן וגודלו מותנה בגודל החלל, בכמות הקנאביס המאוחסנת ובדרישות הייבוש לשלב בתהליך.

איך אתם מרוויחים

ייבוש ויישון מבוקרים באמצעות מערכות הייבוש המותאמות לייבוש קנאביס מבטיחים:

 • טיוב תהליכי ייבוש
 • שחזור תנאי הייבוש בכל אחד מהיבולים
 • הבטחת מיצוי הפוטנציאל של תפרחת הקנביס מכל אחד מהמחזורים

פתרונות ייבוש לקנביס


ניטור ובקרה של תהליכי ייבוש ויישון קנאביס

תיאור הבעיה

ייבוש ויישון קנאביס הם השלב הקריטי בתהליך ייצור התפרחת. חוסר שליטה בתנאי הסביבה עלול לגרום לאובדן מלא של התוצרת, למנוע כל אפשרות לשחזור יבולים מיטביים, ולגרום לייבוש לא אחיד של הקנאביס

הפתרון

שימוש במערכת בקרה מתוכנתת המותאמת במיוחד לדרישות הייחודיות של מגדלי הקנאביס, ושיודעת להתאים את דרישות הייבוש לסוג הקנאביס, לכמות הקנאביס ולמשך הזמן הנדרש לייבוש.

איך אתם מרוויחים

 • יכולת ניטור ובקרה לכל אורך שלבי הייבוש והיישון
 • טיוב תהליכי ייבוש
 • שחזור תהליכם מוצלחים
 • צמצום פסולת 
 • מיצוי מכסימלי של פוטנציאל היבול

מערכת לפיזור וסחרור אוויר בחממות ובחדרי ייבוש קנאביס

תיאור הבעיה

פיזור אוויר לא אחיד, כמויות אוויר גדולות מהנדרש לשלב בתהליך וזרימת אוויר ישירות על תפרחת הקנביס גורמים לנזק בלתי הפיך לאיכות ולשרידות הקנביס.

הפתרון

שימוש במערכת סחרור ופיזור אוויר תוצרת עינב טכנולוגיות, כולל מערכת בקרה לשליטה מלאה באוויר:

 •  המערכת יודעת ליצור פיזור אחיד ואופקי של האוויר בחממות ובחדרי הייבוש
 • המערכת יודעת להתאים את כמויות האוויר ואת אופן הזרימה שלהם לשלבים השונים בתהליך הייבוש.
 • המערכת יודעת לשלוט על שיעורי הלחות והטמפרטורה באוויר

איך אתם מרוויחים

מערכת לפיזור אוויר מבוקרת:

 • מבטיחה את איכות האוויר בחדרים
 • שומרת על אחידות הייבוש
 • לא פוגעת בתפרחת

ראה את הפתרונות שלנו לתעשייה שלך

למידע נוסף ולייעוץ אישי

054-4909999

יצירת קשר

עד 40 תווים